4 niedziela wielkanocna 21.04.2024

• W środę po Mszy św. wieczorowej będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego

• Za tydzień, w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Odkupiciela. Msze św. będą odprawione o godz. 7.30; 9.30; o 11.30 / nie o 11.00 / i o godz. 16.00.  W piątek przed odpustem zapraszamy na uroczystą Mszę św. na godz. 18.00. Oprócz intencji zapisanych na ten dzień będziemy pamiętać także o wszystkich naszych bliskich zmarłych wypraszając dla nich odpust zupełny a także o tych, którzy od zeszłorocznego odpustu odeszli do wieczności. Przy końcu Mszy św. odczytamy ich nazwiska a osoba obecna z rodziny podejdzie zapalić lampkę od paschału. Po Mszy św. w uroczystej procesji udamy się na cmentarz, gdzie będziemy modlić się przy pięciu stacjach. Przynieśmy ze sobą lampki, które zapalone poniesiemy na cmentarz, a po modlitwie zostawimy na grobach naszych bliskich. W sobotę na Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 powierzymy Chrystusowi i Jego Matce nasze rodziny. W sposób szczególny zapraszam tych, którzy przeżywają w tym roku wyjątkowe jubileusze małżeńskie, zostali oni imiennie zaproszeni. Wspólnie będziemy dziękować Bogu za otrzymane w naszych rodzinach łaski, za wierność w małżeństwach i będziemy prosić o dalsze bł. Boże, Jego opiekę. Będziemy pamiętać także o małżeństwach i rodzinach przeżywających różne kryzysy. Jubilaci a także rodziny przyjmą specjalne Boże bł. Najświętszym Sakramentem.

• Dziękuję mieszkańcom z ul Białe Zagł. 4 za posprzątanie naszego kościoła i za ofiarę złożoną na kwiaty i Mszę św., która będzie odprawiona w środę o godz. 18.00 W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Białego Zagłębia z nr 3 kl. I i II, w sobotę na godz. 10.00. Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

• Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich„Niedziela”, „Gość niedzielny”, oraz czasopism „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny”  i „Promyczek Dobra”.