wielkanoc 31.03.2024

 

  • Świętujemy zmartwychwstanie naszego Pana, do którego przygotowywaliśmy się w wieloraki sposób. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na kwiaty do grobu Pańskiego, także mieszkańcom z ul. Parkowej 3 i 7 i B.Z bl. 11 kl. IV, również wszystkim, którzy podjęli się trudu zebrania ofiar na ten cel. Dziękuję tym, którzy przygotowali ciemnicę i grób pański. Dziękuję Ministrantom, za obecność i posługę w czasie nabożeństw, za wiele ofiarowanego czasu. Dziękuję Apostolatowi Maryjnemu i Różom Różańcowym oraz młodzieży za poprowadzone adoracje w Wielki Piątek. Wyrażam wdzięczność tym, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie liturgii, czytań, psalmów, wszystkim posługującym w jakikolwiek sposób. Dziękuję wszystkim, którzy czuwali przy grobie, trwając na modlitwie w dzień i w nocy i za piękną obecność w Kościele na nabożeństwach od czwartku włącznie. Dziękuję także OSP z Szewc za wartę przy grobie Pańskim i asystę w czasie Rezurekcji. Bóg zapłać wszystkim.

  • Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

  • Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca. Msza św. z udziałem dzieci będzie o godz. 16.30, spowiedź od 16.00. druga Msza św. o godz. 18.00.

  • W pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 17.00.

  • Za tydzień w niedzielę będzie spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych. Będzie ono po Mszy św. o godz. 11.00.

  • Dziękuję mieszkańcom z Białego Zagłębia 11 kl. III i IV za środowe posprzątanie naszego kościoła, za ofiarę złożoną na kwiaty do grobu Pańskiego i Mszę św., która będzie odprawiona w środę o godz. 18.00 a także mieszkańcom nr 10 za wczorajsze sprzątanie i ofiarę złożoną na kwiaty do grobu Pańskiego i Mszę św., która będzie odprawiona w środę o godz. 18.00. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Białego Zagłębia z bl. nr. 8.

  • Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 My kapłani życzymy wszystkim radosnych i błogosławionych świąt. Niech Chrystus, który zmartwychwstał i obdarował serca apostołów  Bożym pokojem, obdarzy tym darem każdego z was i wasze rodziny. Niech Pan wspiera każde wasze dobro, byście się nim  dzielili w gronie rodziny, bliskich a także przygodnych ludzi. Niech ten szczególny dzień Pański, dzień zmartwychwstania, umacnia waszą nadzieję i miłość do której zastaliśmy wezwani. Szczęść Boże.