uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2022

• Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego.

• Za tydzień rozpocznie się Adwent i zarazem rozpocznie się renowacja misji świętych, które będą naszymi rekolekcjami adwentowymi. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie. Jest również do wzięcia pod chórem.

• Jutro przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

• W sobotę na Mszy św. wieczorowej poświęcimy opłatki, które od pierwszej niedzieli adwentu będzie można nabywać w kościele w bocznych nawach. Ofiary złożone za nie będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła, na olej opałowy. Od przyszłej niedzieli będzie również można nabywać świece wigilijne.

• Dziękuję mieszkańcom  Zgórska z Oś. Pod Lasem  pierwszej części  za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę złożoną na kwiaty i Mszę św. która będzie odprawiona w środę o godz. 17.00. W sobotę na godz. 10.00 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zgórska z Osiedla pod Lasem, z II części od strony DPS.

• W adwencie kwiatów nie kupujemy a ofiary złożone na kwiaty będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje Bożonarodzeniowe. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

• Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość niedzielny”, oraz czasopism „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.