9 niedziela zwykła 2.06.2024

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych.

2. Po Mszy popołudniowej przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych na miesiąc czerwiec.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek o godz. 18.00 jest jej zakończenie. Proszę o przygotowanie ołtarzy

• przy krzyżu……. Zgórsko z ul. Słonecznej, Malinowej i Różanej

• 2 ołtarz…………. Zgórsko – z ul. Salonowej

• 3 ołtarz…………. Zgórsko – z ul. Jaśminowej,Kalinowej,

Magnoliowej, Azaliowej, Berberysowej

• 4 ołtarz…………. z ul. Szkolnej – Domki

Przy ostatnim ołtarzu będzie poświęcenie wianków.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i proszę o zebranie potrzebnych kwiatów.

1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Msza św. o 16.30. druga Msza św. o godz. 18.00. W sobotę przypada święto Niepokalanego Serca NMP.

2. Za tydzień w niedzielę dzieci z naszej parafii przeżyją Rocznicę Pierwszej komunii św.  Uroczysta Msza św. o godz. 12.30.

3. Natomiast po godz. 11.00 w przyszłą niedzielę będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które rozpoczną przygotowanie do I Komunii św.

4. Dziękuję mieszkańcom Zgórska 5C za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę złożoną na kwiaty i Mszę św., która będzie odprawiona w środę o godz. 18.00. Za tydzień świątynię przygotowują rodzice dzieci rocznicowych. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

5. Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich„Niedziela”, „Gość niedzielny”, oraz czasopism „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny”  i „Promyczek Dobra”.