34 niedziela Chrystusa Króla 21.11.2021

• Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego.

• Za tydzień rozpocznie się Adwent, który przygotuje nas na Boże Narodzenie.

• Ta niedziela jest niedzielą solidarności z kościołem w potrzebie, a więc z tymi wspólnotami, które bardzo potrzebują pomocy. Ofiary składane dziś do puszek będą przekazane za pośrednictwem Caritasu do ludzi żyjących w Libanie.

• Poświęcamy dziś opłatki, które już od jutra będzie można nabywać w kościele, od jutra będą również świece wigilijne.

• W czwartek po Mszy św. wieczorowej będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego.

• Za tydzień w niedziele o godz. 12.30 będzie Msza św. z poświęceniem medalików dla dzieci pierwszo komunijnych.

• Dziękuję mieszkańcom  Zgórska z ul. Szewskiej od 24 do końca ( 10 osób ) za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę złożoną na kwiaty i Mszę św. która będzie odprawiona w środę o godz. 17.00. W sobotę na godz. 10.00 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zgórska z Osiedla pod Lasem, I części od strony Szewc. W adwencie kwiatów nie kupujemy a ofiary złożone na kwiaty będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje Bożonarodzeniowe. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

• Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość niedzielny”, oraz czasopism „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

• Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej +Daniel Górski; +Krzysztof Zając; Marcin Hajduk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …