33 niedziela zwykła 15.11.2020

• Dzisiaj z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Wyciągnij rękę do ubogiego (Syr 7, 32). Papież pisze, że nasza modlitwa osiąga swój cel wtedy, gdy towarzyszy im służba ubogim. W takim duchu, poprzez modlitwę i inspirowanie do dzieł miłosierdzia przeżywamy tę niedzielę.

• Dzisiaj poświęcamy opłatki na stół wigilijny, wcześniej niż zwykle. A to dlatego, że z racji trwającej epidemii opłatki nie będą roznoszone do domów. W nawach bocznych tak przy pani Częstochowskiej jak i Jezusie miłosiernym od jutra będą ustawione stoliki na których będą wyłożone opłatki i świece Caritas. Będą także puszki do których będziemy składać ofiary. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Można wziąć dla siebie, dla sąsiadów czy znajomych. Będziemy mieli sporo czasu, by w opłatki poświęcone w kościele zaopatrzyć się i przyczynić się do ogrzania kościoła w czasie zimy.

• W tym tygodniu w liturgii przypada wspomnienie: we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej; w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w czwartek bł. Salomei, zakonnicy; w piątek św. Rafała Kalinowskiego;

• W sobotę jest wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

• Dziękuję mieszkańcom  Zgórska z ul. Słonecznej i Malinowej za posprzątanie naszej świątyni, za ofiarę złożoną na kwiaty, kościół i Mszę św., która będzie odprawiona w środę o godz. 17.00. W sobotę na godz. 10.00 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zgórska Osiedla pod Lasem części I od strony Szewc. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

• Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość niedzielny”, oraz czasopism „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

• Do wieczności odeszli w ostatnim czasie:

+Jan Łukasiewicz; +Teresa Wiśniewska; +Szczepan Piskorz; Józef Bonicki; Emil Podgajny; +Damian Milewski; Tadeusz Wójcik

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE …

NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ, OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA I BŁOGOSŁAWI