28 niedziela zwykła 11.10.2020

• Dziś pod hasłem: „TOTUS TUUS” przeżywamy XX Dzień Papieski. Naszą ofiarą złożoną dzisiaj do puszek na Fundusz stypendialny na rzecz zdolnej i niezamożnej młodzieży oddajemy hołd wdzięczności świętemu Janowi Pawłowi II.

• We wtorek przypada w liturgii wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.

• We wtorek będzie ostatnie nabożeństwo Fatimskie. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła. Do niesienia figury Matki Bożej zapraszam mężczyzn. Przyjdźmy aby wsłuchiwać się w orędzie fatimskie, pomodlić się i z Bożą pomocą spróbować odczytać znaki czasu, które obecnie nam towarzyszą. Wcześniej o godz. 17.00 będzie nabożeństwo różańcowe dla dzieci.

• W środę, z racji Dnia Edukacji Narodowej otoczymy naszą pamięcią i modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

• Trwają nabożeństwa różańcowe. Dzieci proszę o prowadzenie różańca: jutro z klas trzecich i młodszych, we wtorek z klas czwartych, w środę z klas piątych, w czwartek z klas szóstych i siódmych, w piątek z klas ósmych.

• Dziękuję mieszkańcom Zgórska z ul. Leśnej za posprzątanie naszej świątyni, za ofiarę złożoną na kwiaty, Kościół i Mszę św., która będzie odprawiona w środę o godz. 17.00. W sobotę na godz. 10.00 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zgórska z nr. Parzystych i ul. Wiosennej, Letniej i Jesiennej. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

• Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość niedzielny”, oraz czasopism „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ, OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA I BŁOGOSŁAWI